Archivi Avvocati - Lexsential (2024)

lawyers

Stefano Candela

Stefano obsługuje klientów krajowych i zagranicznych w dziedzinach prawa handlowego, korporacyjnego i międzynarodowego zarówno w kwestiach doradztwa, jak i w postępowaniach sądowych.

Specjalizuje się również w sporządzaniu i negocjowaniu umów handlowych oraz umów niezbędnych w procesach internacjonalizacji, w transakcjach korporacyjnych, procesach restrukturyzacji i likwidacji, a także w zakresie odpowiedzialności członków zarządu i rad nadzorczych.

W kwestiach odpowiedzialności cywilnej Stefano zajmuje się odszkodowaniami z tytułu pośrednictwa bankowego i finansowego, odpowiedzialnością za produkt, odpowiedzialnością umowną i deliktową.

Wspiera innowacyjne startupy często działając jako ich członek zarządu. Przez wiele lat był członkiem Komitetu Etycznego dużego przedsiębiorstwa farmaceutycznego.

W przeszłości pełnił funkcje w zarządzie międzynarodowego stowarzyszenia prawników (ABL-Alliance of Business Lawyers).

Jest jednym z założycieli międzynarodowego stowarzyszenia „Global Sports Law Group”, powstałego w 2021 roku, skupiającego szereg międzynarodowych kancelarii prawnych specjalizujących się w prawie korporacyjnym w sporcie, z Argentyny, Brazylii, Francji, Portugalii, Meksyku, Hiszpanii, ze Stanów Zjednoczonych i z Urugwaju.

Stefano pełni także funkcję Wiceprezesa fundacji charytatywnej Alessandra dla Kobiet.

Giuseppe Colica

W 2010 roku Giuseppe uzyskał tytuł magistra prawa na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie (Università Cattolica di Sacro Cuore di Milano). W tym samym roku rozpoczął współpracę z kancelarią Profesora Franzosi, gdzie wyspecjalizował się w prawie własności przemysłowej i intelektualnej i gdzie w 2023 roku awansował na stanowisko wspólnika.

Giuseppe obsługuje klientów zarówno w sporach sądowych, jak i w zakresie doradztwa w dziedzinie prawa własności intelektualnej, nieuczciwej konkurencji, prawa reklamy i prawa autorskiego.

Obsługuje klientów głównie w sektorach mody, designu i mediów, wspierając zarówno międzynarodowe korporacje, jak i startupy, ze szczególnym uwzględnieniem nowych mediów i problematyki związanej z sieciami społecznościowymi.

Jego doświadczenie obejmuje również postępowania administracyjne przed Włoskim Urzędem Patentowym (UIBM) oraz Urzędem Własności Intelektualnej Unii Europejskiej (EUIPO).

Pasquale Di Mino

Pasquale, absolwent Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie, uzupełnił swoją edukację jako prawnik biznesowy, uczęszczając do Szkoły Specjalizacyjnej dla Zawodów Prawnych na tej samej uczelni.

Rozpoczął swoją karierę zawodową od stażu w wiodących międzynarodowych kancelariach prawnych w Mediolanie oraz jako asystent sędziego Sądu w Mediolanie.

Po latach pracy w renomowanej niezależnej kancelarii prawnej, założył Lexsential w 2021 roku.

Jako partner w kancelarii, Pasquale działa głównie w obszarze doradztwa w zakresie prawa handlowego, korporacyjnego i międzynarodowego.

Wspiera klientów kancelarii, zarówno włoskich, jak i zagranicznych, we wszystkich sprawach dotyczących działania spółki, takich jak:

  • negocjowanie i sporządzanie umów sprzedaży;
  • opracowywanie umów zleceń przetargowych;
  • umowy handlowe, takie jak dystrybucja, agencja, licencja;
  • umowy dotyczące operacji fuzji i przejęć;
  • badania due diligence w ramach operacji fuzji i przejęć między włoskimi a zagranicznymi firmami;
  • zarządzanie kryzysami w spółce i restrukturyzacja przedsiębiorstw w trudnościach;
  • likwidacja firm;
  • działania odpowiedzialności przeciwko administratorom, radom nadzorczym i rewidentom;
  • zaskarżanie uchwał spółek;
  • spory handlowe i korporacyjne dotyczące odpowiedzialności umownej i pozaumownej.

Eleonora d’Orta

Eleonora ukończyła studia na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie w 1999 roku, broniąc pracy magisterskiej z zakresu prawa karnego gospodarczego. Od 2002 roku jest wpisana na listę rady adwokackiej w Mediolanie, a od 2016 roku jest uprawniona do reprezentowania klientów przed Sądem Najwyższym. W 2008 roku rozpoczęła współpracę z kancelarią Zingari & Associati, gdzie w 2011 roku została wspólnikiem. Następnie dołączyła do działu prawa handlowego i prawa spółek kancelarii Franzosi Dal Negro Setti. Opuściła tą kancelarię, aby dołączyć do Lexsential jako wspólnik.

Eleonora skupia się głównie na prawie spółek i handlowym, zarówno w sporach, jak i w kwestiach doradztwa, a także w prawie upadłościowym i postępowaniach układowych.

W szczególności zajmuje się kwestiami odpowiedzialności członków zarządu i rad nadzorczych, postępowaniami sp*rnymi z zakresu prawa handlowego, postępowaniami o sprzeciw wobec pasywów oraz wszelkimi możliwymi kwestiami związanymi z kryzysem przedsiębiorstw, takimi jak upadłości i układy restrukturyzacyjne oraz restrukturyzacje długu. Była mianowana doradcą prawnym procedury w niektórych postępowaniach upadłościowych.

Eleonora pełni funkcje zewnętrznego członka Organów Nadzorczych powołanych na podstawie dekretu wykonawczego 231/2001 w niektórych ważnych firmach oraz w Komisji ds. Kryzysu Przedsiębiorstw powołanej przez Urząd Skarbowy w Mediolanie, publikuje w Kwartalnikach SAF – Szkoła Wysokiego Szkolenia w zakresie upadłości i obowiązków likwidatorów w postępowaniach upadłościowych we współpracy z mecenasem Gianpiero Zingari.

Vincenzo Jandoli

Vincenzo specjalizuje się w dziedzinie prawa własności przemysłowej i intelektualnej, którą praktykuje od początku swojej kariery, a dziś na najwyższym poziomie. 

Dołączył do firmy profesora Franzosi w 1994 roku, europejskiego lidera w dziedzinie prawa przemysłowego i został wspólnikiem w 2000 roku. W Lexsential jest Wspólnikiem Zarządzającym. 

Zajmuje się sporami sądowymi i doradztwem w zakresie patentów, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, praw autorskich (również dotyczących ochrony oprogramowania i aplikacji), nieuczciwej konkurencji, reklamy i umów związanych z ochroną technologii i innowacyjnych rozwiązań. 

Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa przemysłowego publikowanych we Włoszech i za granicą oraz stałym współpracownikiem gazety ItaliaOggi i tygodnika ItaliaOggiSette. 

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje również liczne wykłady we Włoszech i za granicą, a także wystąpienia na konferencjach krajowych i międzynarodowych. Jest honorowym członkiem Salzburg Center for International Legal Studies oraz międzynarodowych organizacji prawników prawa przemysłowego LES i AIPPI. 

Vincenzo prowadzi intensywną działalność jako prelegent konferencyjny i publicysta. Wśród licznych publikacji, które zredagował, był jedynym włoskim autorem w zespole złożonym z najbardziej cenionych prawników zajmujących się sporami patentowymi w dwudziestu jeden krajach uprzemysłowionych (w tym we Włoszech), w przygotowanie pracy „Global Patent Litigation How and Where to Win„, wydanie Bloomberg 2023.

Kliknij żeby zobaczyć publikacje Vincenzo Jandoli.

Agnieszka Janusz

Agnieszka jest Polką, od wielu lat mieszka i pracuje we Włoszech. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie na Uniwersytecie Abat Oliba w Barcelonie w Hiszpanii.

Zanim została prawnikiem, Agnieszka pracowała w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie i kandydowała w wyborach parlamentarnych w 2011 roku. Od 2004 roku pracuje we włoskich kancelariach prawnych, najpierw w Monzie, a od 2014 roku w Mediolanie. Dzięki tym doświadczeniom jej podejście do klientów jest praktyczne, ale silnie zorientowane na osiągnięcie pożądanego celu.

Agnieszka zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i handlowego. W szczególności pomaga polskim firmom, które decydują się na wejście na rynek włoski, w zakładaniu nowych spółek, reprezentuje je w sporach sądowych oraz sporządza opinie i umowy. Wielu klientów Agnieszki to firmy z branży logistycznej i transportowej. Ponadto Agnieszka pomaga swoim klientom, w tym osobom fizycznym, w sprawach odszkodowawczych. Miała również okazję zajmować się transakcjami na rynku nieruchom*ości. Ponadto oferuje pomoc włoskim spółkom działającym w Polsce.

Agnieszka aktywnie uczestniczy w różnych włosko-polskich inicjatywach instytucjonalnych i prywatnych, gdzie często jest zapraszana jako prelegent. Jest również autorką kilku artykułów na tematy włoskiego prawa cywilnego. Jest członkiem i założycielem jednego z polskich stowarzyszeń biznesowych oraz doradcą polskich stowarzyszeń biznesowych.

Agnieszka zainicjowała i współtworzy Polish Desk of Lexsential.

Ezio La Rosa

Ezio ma uprawnienia adwokackie zarówno we Włoszech jak i Wielkiej Brytanii. Posiada ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w sektorze podatkowym i finansowym, zdobytego również jako doradca w tak zwanej „Big4”.

W trakcie swojej kariery pracował w Mediolanie, Amsterdamie i Londynie, gdzie nadal mieszka, i zdobył dogłębną wiedzę na temat międzynarodowych rynków, na których działa, rutynowo zarządzając handlowymi, prawnymi i podatkowymi aspektami fuzji i przejęć, transakcji finansowych i finansowania strukturyzowanego, ze szczególnym uwzględnieniem przepływów między Włochami a Wielką Brytanią.

Wynika to również z długiego i znaczącego doświadczenia zdobytego jako starszy bankier inwestycyjny w działach strukturyzowanych finansów korporacyjnych niektórych wiodących banków międzynarodowych.

Ezio doradza podmiotom zarządzającym aktywami, pośrednikom finansowym i międzynarodowym korporacjom, a w szczególności koncentruje się na finansach nadzwyczajnych, doradztwie handlowym i strukturyzacji inwestycji transgranicznych.

Mino Pennetta

Mino jest jednym z wspólników-założycieli kancelarii, ma uprawnienia adwokackie we Włoszech oraz radcy prawnego w Anglii i Walii. W swojej karierze był zaangażowany w jedne z największych transakcji we włoskich finansach w ostatnich latach i ułatwił wejście kilku międzynarodowych inwestorów do Włoch, a także pomagał przy wejściu kilku włoskich firm do Wielkiej Brytanii.

Doradza funduszom inwestycyjnym i podmiotom zarządzającym aktywami, bankom, pośrednikom finansowym i innym wykwalifikowanym inwestorom, głównie w transgranicznych transakcjach finansowania strukturyzowanego z płynnymi i niepłynnymi instrumentami bazowymi, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji alternatywnych i wysokodochodowych.

Przed założeniem Lexsential, w latach 2014-2020, przyczynił się do otwarcia i rozwoju w Londynie innej ważnej włoskiej kancelarii prawnej powstałej w wyniku wydzielenia jednej z firm „magic circle”.

Absolwent Bocconi (summa cum laude) i laureat nagrody „Pietro Lecciso”, w swoim ponad piętnastoletnim doświadczeniu w działach bankowości i finansów wiodących włoskich i międzynarodowych firm prawniczych, był zaangażowany w: (i) nabywanie i cesje wierzytelności (obsługiwanych i nieobsługiwanych, ale także wierzytelności handlowych i wszystkich innych rodzajów wierzytelności) oraz wielu innych aktywów, w tym indywidualnych i upadłościowych postępowań egzekucyjnych; (ii) strukturyzację i restrukturyzację transakcji sekurytyzacyjnych (wszystkich rodzajów) oraz przedsiębiorstw zbiorowego inwestowania (OICR); (iii) emisję obligacji korporacyjnych (w tym mini- (w tym mini-obligacji i obligacji koszykowych, zabezpieczonych i niezabezpieczonych) oraz innych instrumentów finansowych reprezentujących kapitał własny i dług.

Zajmował się również obsługą kwestii kryzysowych dotyczących banków, transakcjami finansowania i refinansowania (krajowymi i międzynarodowymi), kryzysami korporacyjnymi i procesami naprawczymi, restrukturyzacją zadłużenia i zarządzaniem aktywami.

Co więcej, zdobył znaczące doświadczenie w zakresie nieruchom*ości – z inwestycjami mieszkaniowymi, komercyjnymi, hotelowymi i infrastrukturalnymi oraz konwersjami (np. opieka zdrowotna i energetyka), zarówno greenfield, jak i brownfield – z szeregiem rozwiązań, od pre-equity po fundusze nieruchom*ości, od ReoCo po SVC zgodnie z art. 7.1 i 7.2 ustawy 130/1999.

Przeczytaj tytuły publikacji, których Mino (Cosimo) Pennetta jest autorem.

Vincenzo Piccarreta

Vincenzo jest członkiem Izby Adwokackiej od 2002 r. i jest uprawniony do reprezentacji przed Sądem Najwyższym od 2015 r.Wcześniej był wspólnikiem w kancelarii profesora Franzosi, specjalizującej się i znanej w dziedzinie prawa własności przemysłowej, w której pracował w latach 2001-2023.

Vincenzo zdobył duże doświadczenie w sprawach własności intelektualnej, zarówno jako pełnomocnik procesowy przed sądami krajowymi i europejskimi, jak i w pozasądowym zarządzaniu sporami, zwalczaniu podrabiania towarów, negocjacjach umownych oraz we wspieraniu wynalazców w optymalizacji wykorzystania i obrony wyników badań.

Pomaga klientom w sprawach dotyczących patentów, tajemnic handlowych i oznaczeń odróżniających, oznaczeń geograficznych, wzorów przemysłowych, oprogramowania, reklamy i konkurencji.

Często zapraszany jako prelegent lub wykładowca na konferencjach i seminariach, jest autorem artykułów, publikacji i jednego z pierwszych komentarzy do Kodeksu własności przemysłowej.

Agata Sobol

Agata jest z pochodzenia Polką, a od 2003 r. mieszka we Włoszech. Ukończyła prawo Unii Europejskiej na Uniwersytecie w Tours w 2002 r. oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2003 r. Następnie w 2003 r. uzyskała tytuł magistra francuskiego prawa handlowego na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem w Poitiers.

Od 2007 r. jest wpisana na listę adwokatów w Radzie Adwokackiej w Mediolanie, a od 2020 r. jest uprawniona do reprezentacji przed włoskim Sądem Najwyższym. Jest uprawniona do reprezentacji również przed Unified Patent Court.

Agata ma szerokie doświadczenie w prowadzeniu i koordynowaniu spraw z zakresu prawa własności intelektualnej w różnych krajach, także przy współpracy z lokalnymi prawnikami i rzecznikami.

Agata specjalizuje się w prawie własności przemysłowej i intelektualnej, a w szczególności w prowadzeniu sporów dotyczących patentów, tajemnic przedsiębiorstwa, znaków towarowych, wzorów przemysłowych, oprogramowania i nieuczciwej konkurencji. Pomaga również klientom w zarządzaniu portfelami własności przemysłowej we Włoszech i za granicą oraz doradza w zakresie umów licencyjnych, cesji praw do wzorów przemysłowych oraz umów badawczo-rozwojowych.

Agata zainicjowała i prowadzi Polish Desk kancelarii.

Przez długi czas pracowała i była wspólnikiem w kancelarii Profesora Franzosi, renomowanej mediolańskiej kancelarii prawnej specjalizującej się w prawie własności intelektualnej.

Jest wykładowcą Convey na kursie przygotowawczym do egzaminów dla rzeczników patentowych. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Prawników Patentowych (EPLAW) od 2013 r., Stowarzyszenia Licensing Executives Society (LES), Międzynarodowego Stowarzyszenia Ochrony Własności Intelektualnej (AIPPI), stowarzyszenia Women in IP oraz członkiem Komisji IP i Antymonopolowej Izby Adwokackiej w Mediolanie (Grupa Patentów i Tajemnic Handlowych).

Agata jest często zapraszana jako prelegentka na kongresach i konferencjach, publikuje liczne artykuły do specjalistycznych czasopism.

Zapoznaj się z tytułami jej publikacji i listą wydarzeń, w których Agata Sobol uczestniczyła jako prelegentka

Archivi Avvocati - Lexsential (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Laurine Ryan

Last Updated:

Views: 5914

Rating: 4.7 / 5 (77 voted)

Reviews: 92% of readers found this page helpful

Author information

Name: Laurine Ryan

Birthday: 1994-12-23

Address: Suite 751 871 Lissette Throughway, West Kittie, NH 41603

Phone: +2366831109631

Job: Sales Producer

Hobby: Creative writing, Motor sports, Do it yourself, Skateboarding, Coffee roasting, Calligraphy, Stand-up comedy

Introduction: My name is Laurine Ryan, I am a adorable, fair, graceful, spotless, gorgeous, homely, cooperative person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.